6 powodów, dla których warto kupić kocioł kondensacyjny
1 Po pierwsze kocioł kondensacyjny cechuje znacznie wyższa sprawność w stosunku do tradycyjnego kotła. Pochodną wysokiej sprawności kotłów kondensacyjnych jest oszczędność paliwa, a co za tym idzie oszczędność pieniędzy.
2

Po drugie Kocioł kondensacyjny wykorzystuje dwa rodzaje ciepła. Ciepło w wyniku spalania gazu, a także ciepło zawarte w spalinach (wytworzone w procesie spalania). W tradycyjnych kotłach ciepło wytworzone w procesie spalania jest odprowadzane do komina, natomiast w piecach kondensacyjnych jest odprowadzane do systemu grzewczego. Dzięki temu kotły kondensacyjne optymalizują zużycie paliwa i są energooszczędne.

3

Po trzecie kotły kondensacyjne wyposażone są w zamkniętą komorę spalania. Dzięki temu nie ma obaw przed dostaniem się spalin do pomieszczeń domowych wskutek nieszczelnej instalacji odprowadzającej spaliny bądź odwrotnego ciągu spalinowego.

4

Po czwarte kocioł kondensacyjny można zamontować w dowolnym miejscu. Budowa kotła przypomina pralkę bądź inne urządzenie AGD, dlatego z powodzeniem może być umieszczony w łazience czy kuchni. Nie ma potrzeby angażowania oddzielnego miejsca na umieszczenie w nim kotła.

5

Po piąte przy użyciu opcjonalnego urządzania, jakim jest regulator pogodowy możemy mieć pewność, że kocioł będzie pracował z najwyższą sprawnością. Regulator dostosowuje pracę kotła do warunków pogodowych według zaprogramowanej krzywej grzewczej.

6

Po szóste kotły kondensacyjne doskonale się sprawdzają z ogrzewaniem podłogowym, które zapewnia odpowiednie rozłożenie temperatury we wnętrzu pomieszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl